Blog o tom, jak žít o kapku udržitelněji
Kdo jsem a proč tahle stránka vznikla? Jmenuju se Lucka. Pár let zpátky jsem provozovala bezobalový obchod v Opavě. Úplně to nevyšlo, ale touha žít udržitelněji, a tuto myšlenku šířit, přetrvává 🙂
Nicméně, nebojte se, neprovozuju žádný přehnaný eko aktivismus, najdete tu jen snadné nápady pro normální život 😉 I mě můžete potkat v bězném obchodě kupovat si tričko nebo mléko v tetrapaku. Ne všichni si můžeme dovolit kupovat vše v bio kvalitě od farmářů, i kdybychom si to moc přáli. Nakupuju tak, co finančně zvládneme. A mám dvě pubertální děti, takže čas od času se na cestách octnu i v Mekáči, protože nemá smysl jít cestou nátlaku a na některé věci si děti musí příjit časem samy. Ale většinu mého spotřebního života ctím to, že zbytečně nekupu, co nepotřebuju a je-li to možné, volím variantu s minimem odpadu či bez obalu ♻️
Miluju procházky přírodou. A chtěla bych, aby i naše děti a další potomci mohli zažívat totéž 💚
Příroda, potažmo planeta 🌏
Země, nám už mnohokrát ukázala, jak je mocná. Umí nám poskytnout úžasný domov, kde můžeme krásně žít. Ale umí se i zbavit těch, z kterých se stanou pouzí paraziti A je jen na nás, zda si uvědomíme, že všechny vztahy jsou o rovnováze – je nezbytné nejen brát, ale také dávat!
Často slýchám, že já a těch mých pár plastů, co ušetřím, svět nespasí. Pravda, já ne, ale naše děti můžou Jsme pro ně vzorem! Ukažme jim, že chránit přírodu je přirozené 💚
☝️To naše DĚTI budou jednou řídit firmy, země, rozhodovat o směru svět a měnit jej☝️
Dovolte mi, prosím inspirovat vás k malým krokům, které mohou mít velké následky 😍
Postupně zde budou přibývat příspěvky s tipy, jak jen maličko slevit ze svého pohodlí, a přitom ušetřit hory odpadu! Žádný přehnaný eko aktivismus, jen snadné nápady pro normální život 😉
Přidejte se, inspirujte se a sdílejte dál, prosím 🙏
💧JSME SICE JEN KAPKY V MOŘI, ALE TY MOŘE TVOŘÍ🙏💧